Psikoterapi Adana

Psikoterapi Adana

Psikoterapi Adana;

Sevgili danışanlarım son dönemlerde Adana da psikoterapi konusunda ciddi bir arayış gözlemlediğim için bu yazıyı yazmayı uygun gördüm.

Psikoterapi gerçek anlamının dışında kısaca “konuşma terapisi” olarak algılanıp kullanılmaktadır. Binlerce yıllık damıtılmış bir çok bilgi ve yöntemlerden köklerini alan psikoterapiler maalesef 19 uncu yüzyılın ikinci yarısından sonra ilaç odaklı batılı ekolünün yayılmasının ardından giderek daha az kullanılır hale gelmiştir. Ancak yan etkiler ve beklenilen olumlu etkilerin hayal kırıklığı yaratması nedeniyle son 20 yıldır insanlarda psikoterapiye talep tekrardan hızla artmaya başlamıştır.

Bu artış o kadar hızlı olmaktadır ki ihtiyacı karşılamak amacıyla niteliksiz eğitimlerle çok sayıda psikoterapist ünvanlı terapist etik ve terapiyle ilgili sorunlara ve kafa karışıklığına yol açmaktadır.

Yaklaşık 17 yıldır Adana’da Psikoterapi hizmeti veren Denge psikoterapide panik atak, depresyon, sosyal fobi, evlilik terapileri, cinsel terapiler ve grup terapileri, kişisel gelişim amaçlı Gestalt psikoterapileri uygulanmakta ve çok yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.

Eski yazılımı değiştirmek için olumlama, ana odaklanabilmek ve geçmiş sızıntıları önlemek için meditasyon ve mindfulness kullanabiliriz. Bu yöntemlerle döngü rahatlar, segmental hale gelir, şimdinin ihtiyacına uygun davranış fobiyi zayıflatır.