Neden Erken Boşalıyorum? Çözüm ve Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde Erken Boşalmanın Nedenleri

Erken boşalmanın nedenlerine baktığımızda en sık ergenlikten beri gelen primer (birincil) nedenleri görmekteyiz. Yani, hızla ve suçlulukla yapılan mastürbasyon nedeniyle kişide boşalmadan önceki hisler farkedilemez ve kişi heyecanlanır heyecanlanmaz boşalır hale gelir. Bu alışkanlık ergenlikte kazanılmadığında sonrasında kazanılabilmesi ancak özel planlanmış teknik ve egzersizlerle mümkündür. Yoğun stres, başaramama korkusu ve benzeri durumlarda erken boşalmaya neden olabilir. Sertleşme bozukluklarına ikincil ortaya çıkan erken boşalma vakaları mevcuttur. Erken boşalma nedenlerinin yüzde 99’ u psikolojiktir. Çeşitli cinsel ve üreme bölge ameliyatları sonrası ve nörolojik hastalıklara bağlı ortaya çıkabilir.

HEMEN ŞİMDİ ONLİNE TERAPİ İLE ERKEN BOŞALMADAN KURTULUN

Mastürbasyon Erken Boşalmaya Yol Açar mı?

Mastürbasyon ve erken boşalma ilişkisi: Hızla ve suçlulukla yapılan mastürbasyonun erken boşalmaya neden olduğundan bahsetmiştik. Bu bazı yanlış anlamalara neden olmaktadır. Sorun mastürbasyonda değil; hızla yapılan mastürbasyondadır. Hatta tam tersine düzenli mastürbasyon yapanlarda erken boşalma görülme ihtimali azalmaktadır. Erken boşalmanın tedavisinde uyguladığımız egzersizlerin birçoğu mastürbasyon egzersizleriyle uygulanabilmektedir. *Tekrar vurgulamakta fayda görüyorum erken boşalmaya neden olan mastürbasyon değil, ergenlikte hızla ve suçlulukla yapılan mastürbasyondur.

Erken Boşalma İçin Tedavi Teknikleri

Erken boşalma tedavisinde kullanılan, kremler, spreyler ve internette satılan birçok ürün bulunmaktadır vede bunların hiçbiri tatmin edici bir sonuç vermemektedir. Tedavide hekimler tarafından kullanılan antidepresan türevi ilaçların bile etkileri tutarsız ve geçicidir. Erken boşalma tedavisinde kalıcı ve istikrarlı çözüm cinsel terapilerle sağlanmaktadır. Helen Singer Kaplan’a göre klasik cinsel terapilerde başarı yaklaşık yüzde 95ler civarındadır. Peki erken boşalmada klasik cinsel terapiler nasıl yapılmaktadır? Klasik cinsel terapilerde prensip çeşitli egzersizler kullanarak boşalmadan hemen önceki hisleri belirginleştirmek ve bu sayede boşalmadan önceki plato dönemini uzatmaktır. Bireysel başlanan egzersizler eşle devam ettirilebilir. Bekarlar için program değiştirilerek kullanılmaktadır. Yaklaşık 6 haftada beyniniz bu erken boşalma egzersizleriyle kalıcı olarak kontrolü eline alır ve boşalmadan önceki hisler belirginleşir. Kişi boşalmayı geciktirebilir.

İlaç Tedavisi Uygulanıyor mu?

Erken boşalma tedavisinde yaygın olarak kullanılan ilaçlar mevcuttur. Daha çok antipresan grubu ilaçlar bu konuda kullanılır. Yan etkileri, yeteri kadar etkili olmamaları,etkilerini bir süre sonra kaybetmeleri ve istikrarsız sonuçlar vermeleri nedeniyle klasik cinsel terapiler denenmeden kullanılmaları uygun ve etik görünmemektedir. Kişi bir ömür boyunca erken boşalma için antidepresanmı kullanacaktır? gibi en basit sorunun cevabı tartışılmalıdır. Uyuşturucu, geciktirici krem ve spreyler de seksten alınan zevki azaltma, eşte tahrişe neden olma gibi yan etkilere neden olmaktadır.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri Çözüm Olur mu?

Bilinen gerçekten etkinliği kanıtlanmış erken boşalmada etkili bitkisel tedavi konusunda yeterli bilgi yoktur. İnternetten satışa sunulan ürünlerde bu kapsamda değerlendirilebilir.

Geciktirme Teknikleri İle Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Geciktirme tekniklerinde en sıklıkla uygulanan yöntem durdur başlat yöntemidir. Kişi bu teknik sayesinde boşalmadan önceki hisleri farkedip durdurabilir. Boşalmadan önceki plato dönemini uzattıkça yöntem kalıcı sonuçlar vermeye başlar. Sıkma tekniği erken boşalmada geciktirme tekniği olarak kullandığımız bir tekniktir. Bu daha çok henüz giremeden boşalanlarda başlangıç egzersizi olarak kullanılmaktadır.

Sertleşme Sorunu Erken Boşalmayı Tetikler mi?

Sertleşme sorunu yarattığı heyecan ve başaramama korkusu nedeniyle erken boşlamayı tetikleyebilir. Sertleşme bozukluğu erken boşalmanın sebepleri arasındadır ve ikincil tetikleyicisidir. Kişi sertleşeme sorununa odaklanmaktan, boşalmadan önceki hisleri kaçırır ve kontrolsüzce boşalmaya başlar. Tedavide her ikisi paralel olarak ele alınmalıdır.

Kadınlarda da Görülüyor mu?

Çokça sorulduğu için cevaplamak zorunda hissettiğim bir soru bu. Kadınlarda tanımlanmış böyle bir sorun literatüre girmemiştir. Bunun iki önemli nedeni olabilir; 1- kadın erken orgazm olmaktan şikayetçi olmamaktadır, 2- Kadının erken orgazmı cinsel ilişkinin tamamlanması için bir engel teşkil etmemektedir. Erken boşalan erkeklerin birçoğu eşinin tatmin olmaması nedeniyle başvuruda bulunmaktadır ve hatta eşi şikayetçi olana ya da bir yerlerde okuyana kadar bunun bir sorun olduğunun bile farkında değillerdir.

Online Destek Alabilir miyim?

Bir çok danışanımız erken boşalma konusunda destek almak için çekingen davranmaktadır. Çoğu eşinin isteğiyle ya da uzun yıllar gecikmeli olarak erken boşalma konusunda uzman birisinden destek almaktadır. Bu nedenlerle erken boşalma sorunu için online ya da videolu destek oldukça mantıklı görünmektedir. Bu konuda benim hazırladığım 72 dakikalık erken boşalmada online destek videosu bu konu için dünyada muhtemelen tek ve ilk olma özelliğini sürdürmektedir. Online erken boşalma desteğinin en büyük avantajı defalarca seyredebilme ve isteğinize göre tedaviyi yönlendirebilmenizdir. Bunun dışında ekonomik olması ve evden tedavi şansı sağlamasıda oldukça büyük avantajlardandır.

İNDİRİMLİ "ERKEN BOŞALMA SORUNUNUZA PRATİK ÇÖZÜM" EĞİTİMİ İÇİN TIKLAYIN