Kahve ve panik atak

Bir gün bir kafede oturup kahve içiyorsunuz ve zihninizde yüzlerce düşünce, yapmanız gerekenler, geçmişteki negatif anılar,..

Evlilik terapilerinde etkili bir yöntem; “Geri bildirimli iletişim”

Evlilikte yaşanan sorunların birçoğu iletişim alanında ki eksiklik ve yanlışlardan kaynaklanmaktadır. Kimi zaman cinsel bir sorun, tutulan..

Gestalt Psikoterapi Nedir?

Gestalt pisikoterapisi bireyler ve kurumlara farkındalık sağlayan keyifli bir yöntemdir. Buluşma dergimdeki gestalt psikoterapi konulu..

Sosyal Fobi Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Sosyal fobi nedir? Sosyal ortamlarda sıkıntı duyma olarak tanımlanabilecek bir sorundur. Sosyal sıkıntı olarak da adlandırılmaktadır...

Vajinismus Nedir?

Vajinayı saran kasların kasılmasına, ya da vajinayla ilgili korkulara bağlı olarak vajinanın girişe izin vermemesi olarak tanımlanabilir...

Erken boşalma nedir?

Erken boşalma, erkeğin isteğinden önce boşalması olarak tanımlansada, tanım genelde sorunludur; kimi uzmanlar 2 dakika ve altını erken..

Vajinismus nasıl çözülür?

Vajinismus korku, endişe gibi duygular nedeniyle vajinanın girişe izin vermeyerek kasılması olarak tanımlanabilir. Genelde bilinçaltı, ..

Evlilik terapisti ne yapar? boşanma danışmanlığı nedir?

Evlilik terapileri ve boşanma danışmanlığı: Önce evlilik terapilerinden sonrada boşanma danışmanlığından bahsedelim; Evlilik..

Depresyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mevsimsel özellik gösteren ya da hiçbir psikolojik nedene bağlı olmayan depresyonlarda ilaç tedavisi ön plana çıksa da hemen her depresif..

Vajinismus Tedavisinde Yaşanan Zorluklar

Vajinismus en sık başvuru aldığımız kadın cinsel sorunudur ve kısaca vajinanın girişe izin vermeyecek derecede kasılı ya da gergin..

Erken boşalma nasıl geciktirilir?

.egitim-butonu { animation: doktora-sor-pulse 2s infinite; padding: 1.5rem; } @keyframes doktora-sor-pulse { 0% { box-shadow: 0 0..

Evlilikte cinsellik sürekli keyifli kalabilir mi ?

Bazı evlilikler daha en başından, içinde erotizm olmadan, tutkusuz, kısıtlı ve heyecansız bir cinsellikle başlar. Heyecanlı, tutkulu ve..

Depresyonda mıyım?

Depresyon çoğunlukla her tür karamsarlık, mutsuzluk vs için kullanıldığından öncelikle tanımını netleştirmek istiyorum. Karamsarlık,..

Depresyon için Öneriler

Karamsarlık ya da isteksizlik ve bu iki belirtiye ek olarak  uykusuzluk, ya da aşırı uyuma isteği, iştah ve konsantrasyon..

Vajinismus tedavisi konusunda bilmeniz gerekenler

Vajinismus tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler; Ülkemizde kadın cinsel işlev bozukluğu ile ilgili başvuruların çoğunluğunu "vajinismus..

Sosyal fobi belirtileri nelerdir, tedavisi

Sosyal fobi çoğunlukla ergenlik döneminde başlayan ve sosyal ortamlarda kişiyi aşırı derecede geren, küçük düşme, yargılanma korkusu..

Vajinismus tedavi yöntemleri

  Vajinismus Türkiye’de en sık başvuru aldığımız kadın cinsel sorunudur. Kliniklere ya da uzmanlara yapılan cinsel..

Evlilikte sağlıklı ve heyecanlı bir cinsel yaşam için ne yapmalıyız?

Peki evlilikte sağlıklı ve heyecanlı bir cinsel yaşam için ne yapmalıyız? *Olduğumuz gibi olalım, içimizde yaşatmayıp,..

“Fobilerimden ve korkularımdan” nasıl kurtulabilirim?

“Fobilerimden ve korkularımdan” nasıl kurtulabilirim? Aslında hepimiz birşeylerden korkuyoruz bu korkuların bir çoğu genetik miras yani..

Sosyal Fobi tedavisi olan bir sorundur

Sosyal ortamlarda aşağılanma, küçük düşme, yargılanma korkusu olarak tanımlayabileceğimiz bu sorunun çözümünde yaygın olarak..

Psikoterapi Adana

Psikoterapi Adana; Sevgili danışanlarım son dönemlerde Adana da psikoterapi konusunda ciddi bir arayış gözlemlediğim için bu yazıyı..

Evlilik Sorunları; Hormonlar, Transferans ve Kutuplar.

Birçoğumuz ilişkilere anlayışlı, verici, ilgili, "olgun", idare eden taraf olursak o ilişkinin asla yıkılmayacağı ya da sorun..